Поиск

  • Новости

ДАБІ спростила декларацію про введення об`єктів в експлуатацію

Державна архітектурно-будівельна інспекція спростила декларацію про введення в експлуатацію об’єктів, які починали будуватися шляхом подання повідомлення. Про це повідомила прес-служба Держархбудінспекції.
 
Обсяг декларації суттєво скорочено – з 15 до 7 пунктів. Відповідні зміни будуть внесені до постанови №461 Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів». Таке рішення 23 вересня ухвалив Урядовий комітет з питань регіонального розвитку на пропозицію Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
 
«Сьогодні в Україні близько половини будівництв починаються шляхом подання повідомлення. Однак коли ці об’єкти доводиться вводити в експлуатацію, спрощена система не діє. Людина має вписати в декларацію безліч інформації, в тому числі багато технічих даних, в яких розбираються лише спеціалісти. Вся ця зайва інформація лише заплутує людей і призводить до великої кількості помилок у документах. Як наслідок – декларації повертають на доопрацювання. Заповнити спрощену декларацію буде значно легше, адже вона міститиме лише загальнозрозумілі дані», - заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк.
 
Об’єм декларації зменшиться від 5-ти до 2-х сторінок, зникне більшість складних таблиць, не потрібно буде вписувати інформацію про відповідальну особу з технагляду, генпідрядника та генпроектувальника, детальну характеристику споруди, основні її показники тощо.    
 
Крім того, будівлі та споруди, які за будівельним паспортом входять до єдиної групи будівельних споруд, можна буде вводити в експлуатацію окремо.
 
Після того як постанову ухвалить уряд, громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, вказуватимуть у Декларації лише наступне:
 
-         інформацію про об’єкт;
-         інформацію про замовника;
-         дані щодо повідомлення про початок будівельних робіт;
-         інформацію про поштову/будівельну адресу;
-         реквізити документу, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою;
-         характеристику індивідуальних житлових, садових, дачних будинків та нежитлових будівель (за результатами технічної інвентаризації);
-         інформацію про проведену технічну інвентаризацію об’єкта будівництва.
 
Такі зміни до декларації збережуть час та зусилля громадян і стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління.

Комментарии0

комментариев нет, пока...

Подписаться на новости
На лифте быстрее